3 قانونی که من هر روز دنبال می کنم

وقتی صحبت از سیستم های سازماندهی در خانه من می شود، هیچ اتاقی به اندازه آشپزخانه من شماره گیری نمی شود. این به ویژه برای من مهم است زیرا من عاشق آشپزی در این فضا هستم و تقریباً هر روز این کار را انجام می دهم. با گذشت زمان، من یک سیستم سازماندهی آشپزخانه را توسعه داده ام که لزوماً زیبا نیست، اما برای من واقعاً خوب عمل می کند.

امروز سه قانون را به اشتراک می‌گذارم که به من کمک می‌کنند تا سیستم سازماندهی آشپزخانه‌مان را حفظ کنم.

3 قانون سازماندهی آشپزخانه که به آنها سوگند یاد می کنم

1. هر چیزی جایگاه اختصاصی دارد.

تک تک مواد و تکه ظروف آشپزی در آشپزخانه ما یک مکان اختصاصی دارد. این شامل وسایل کوچک، قابلمه و تابه، درب، ظروف نگهداری مواد غذایی و موارد دیگر می شود. من روی کمال تمرکز نمی‌کنم یا مطمئن نمی‌شوم که تک تک کابینت‌ها و کشوها کاملاً سازماندهی شده باشند – فقط مطمئن می‌شوم که همه چیز جا می‌گیرد و پس از اتمام استفاده از آن به سر جای خود باز می‌گردد. همه چیز بعد از چند ماه کمی نامرتب می شود (تا حدی به این دلیل که من تنها کسی نیستم که از این فضا استفاده می کنم)، اما تعمیر آن کمتر از نیم ساعت طول می کشد. در ذهن من، این بدان معنی است که این یک راه حل سازمانی برنده برای خانواده ما است.

2. پیدا کردن همه چیز آسان است.

این قانون در کابینت بزرگ آشپزخانه ما بیشتر به چشم می خورد. در اینجا، من همه موادی را که در اختیار داریم بر اساس نحوه آشپزی خود مرتب می کنم. موارد مشابه مانند لوبیا و برنج، رشته فرنگی، روغن های پخت و پز و مواد پخت با هم می مانند. من همچنین تقریباً همه چیز را در ظروف شفاف ذخیره می کنم که به من امکان می دهد به راحتی آنچه را که در دست داریم ببینم (و بدانم چه زمانی زمان پر کردن مجدد مواد است). من دوست دارم بیشتر چیزهایی را که در انبار داریم قبل از ذخیره مجدد بپزم، به این معنی که هر یا دو ماه یکبار ظروف را پاک می کنم، آنها را دوباره پر می کنم و هر آنچه را که منقضی شده است پاک می کنم.

3. همه چیز به راحتی تنظیم مجدد می شود.

ما یک سطح اولیه تمیزی داریم که سعی می کنیم در آشپزخانه حفظ کنیم. حتی زمانی که زندگی پر هرج و مرج است، بسیار آسان است که آشپزخانه خود را در پایان هر روز به حالت تمیز و منظم برگردانیم. اینها کارهای غیرقابل مذاکره ای هستند که ما هر شب (یا بیشتر شب ها) انجام می دهیم:

  • ظروف را در ماشین ظرفشویی قرار دهید.
  • شمارنده ها را پاک کنید.
  • جزیره را از وسایل شخصی پاک کنید.
  • اقلامی را که جای مشخصی ندارند در یک کاسه مشخص روی پیشخوان قرار دهید تا روز بعد مرتب شوند.

ما سابقه کاملی برای تکمیل همه این موارد در هر شب نداریم – و این اشکالی ندارد. اما به تجربه می‌دانم که اگر حداقل دو یا سه مورد از آنها را انجام دهیم، صبح روز بعد که برای ترک مدرسه از در خارج می‌شویم، تفاوت زیادی ایجاد می‌کند.

اگر این مقاله سازماندهی آشپزخانه را دوست داشتید، این پست های بعدی را بخوانید:

11 محصول سازمانی خانگی که دوست دارم زندگی را در مسیر خود نگه می دارد
سیستم سازماندهی یخچال من و چگونه به من در پختن کاف کمک می کند
3 کتابی که به من کمک می کند خانه، زمان و زندگی خود را بهتر سازماندهی کنم