3 چیز که ما از این فرآیند خارج می شویم

ایده این مقاله از سوال یک خواننده ناشی شد: “چرا ما اینقدر طراحی داخلی را دوست داریم؟” ممکن است پاسخی ساده به نظر برسد، اما من فکر می‌کنم که مزایای واقعی طراحی داخلی و دلایلی که ما آن را دوست داریم بسیار فراتر از زیبایی‌شناسی است.

امروز در مورد سه مورد از مزایای طراحی داخلی و آنچه که ما از فرآیند طراحی خانه به دست می آوریم می نویسم.

1. فرار از دنیای بیرون

من اغلب تشخیص اینکه دقیقاً چقدر عوامل خارجی بر من در زندگی روزمره تأثیر می گذارد دشوار است. برای من، طراحی همیشه راهی برای کمک به احساس خوب خودم بوده است. این راهی برای من برای ایجاد فضایی است که در آن احساس امنیت کنم.

ایمنی یکی از اساسی ترین نیازهای انسان است. در حالی که هر یک از ما آن را به روش‌های متفاوتی می‌یابیم، طراحی خانه‌ای که احساس الهام‌بخش و آرامش‌بخش داشته باشد، یکی از اصلی‌ترین راه‌هایی است که من برای خودم احساس امنیت می‌کنم. و تأثیر این امر بسیار فراتر از زیبایی شناسی است. برای من، این در مورد گنجاندن نشانه‌هایی در طراحی خانه‌ام است که سیستم عصبی من را تحریک می‌کند تا راه خود را به یک مکان استراحت پایدار پیدا کند. فکر می‌کنم به همین دلیل است که برگشتن از یک سفر به خانه می‌تواند احساس خوبی داشته باشد، مهم نیست که مکانی که بازدید کرده‌اید چقدر شگفت‌انگیز بوده است – زیرا واقعاً آنجاست است هیچ جایی مانند خانه.

2. فضایی برای ایجاد و تکریم خاطرات

چیزهای زیادی در زندگی وجود دارد که نمی توانیم کنترل کنیم. طراحی خانه هایمان به ما این امکان را می دهد که زمینه را برای چیزهای خوب آینده فراهم کنیم. این به ما امکان می دهد فضایی برای جشن گرفتن مناسبت های خاص مانند تولد و سالگردها ایجاد کنیم، فضایی به سادگی بودن با عزیزان با گذشت زمان، خانه ما نگهبان تمام خاطراتی می شود که در دیوارهای آن ایجاد کرده ایم.

وقتی برای اولین بار به خانه فعلی خود نقل مکان کردیم، بلافاصله به این فکر کردم که درختان کریسمس کجا خواهند رفت. از لحظه ای که پا به داخل گذاشتم، تصور کردم که چگونه این نوع لحظات و سنت های سالانه آشکار می شود.

در یک مفهوم روزمره، تماشای بزرگ شدن فرزندانم در این خانه بیشتر از آنچه که دوست دارم اعتراف کنم، احساساتی ام می کند. گاهی اوقات، احساسات در یک صبح ساده یکشنبه رخ می دهد – با موسیقی در پس زمینه وقتی که من و جو در حال خواندن و نوشیدن قهوه هستیم، در حالی که بچه ها با خوشحالی در نزدیکی بازی می کنند. این لحظات مهم هستند. فکر نمی کنم خیلی بهتر از آنها شود.

همه ما به دنبال چیزی هستیم که بتوانیم به آن لنگر بزنیم، چیزی که حس خودمان را بهتر تعریف کند در حالی که سعی می کنیم به این سوال پاسخ دهیم: “واقعا من کی هستم؟” طراحی داخلی یکی از بسیاری از رسانه هایی است که می تواند به ما کمک کند تا کمی به پاسخ نزدیک شویم.

3. راهی برای بیان هویت

فرآیند طراحی خانه‌هایمان یکی از راه‌هایی است که ما آن‌ها را تعریف و بیان می‌کنیم. ممکن است این روش اصلی بیان همه ما نباشد، اما برای بسیاری از ما، عنصر اصلی چگونگی ساختن حس خودمان است.

من فکر می کنم یکی از دلایل این امر این است که فرصت های ما برای بیان اغلب در بزرگسالی کاهش می یابد. وقتی جوان‌تر هستیم، بسیاری از ما راه‌هایی مانند فعالیت‌های فوق برنامه، باشگاه‌ها و ورزش‌هایی داریم که سنگ بنای هویت ما هستند. همانطور که ما بزرگ می شویم، این نوع فعالیت ها شیک تر و ظریف تر می شوند. آنها تا حدودی نادر می شوند. و وقتی تغییرات بزرگی را پشت سر می گذاریم، که به ناچار بخشی از زندگی است، یافتن وسیله ای برای بیان می تواند به ما کمک کند تا احساس ثبات کنیم.

همه ما به دنبال چیزی هستیم که بتوانیم به آن لنگر بزنیم، چیزی که حس خودمان را بهتر تعریف کند در حالی که سعی می کنیم به این سوال پاسخ دهیم: “واقعا من کی هستم؟” طراحی داخلی یکی از بسیاری از رسانه هایی است که می تواند به ما کمک کند تا کمی به پاسخ نزدیک شویم. حتما برای من هم همینطوره