5 دستور غذای ساده مورد علاقه که در ماه اکتبر درست کردم و دوست داشتم

5 دستور غذای ساده مورد علاقه که در ماه اکتبر درست کردم و دوست داشتم |  شوخ طبعی و لذت

“ترجیح می دهم آشپزی کنم.”

این چیزی است که وقتی هر کار یا کار دیگری مرا از آشپزخانه دور می کند، می گویم. انصافاً محدود کردن خلاصه دستور العمل های این ماه از مجموعه وسیعی از غذاهایی که من پختم دشوار بود. در نهایت به آن غذاهایی رسید که من را به عنوان آشپز بیشتر راضی کرد و خانواده را سیر نگه داشت در زیر پنج دستور پختی که در ماه اکتبر درست کردم و رتبه اول را به خود اختصاص دادند آمده است.

امیدوارم یکی (یا چند مورد) از این دستور العمل ها به شما الهام بخشد تا یک غذای خوشمزه از خودتان تهیه کنید!


01

کاسه برنج وگان


5 دستور غذای ساده مورد علاقه که در ماه اکتبر درست کردم و دوست داشتم |  شوخ طبعی و لذت

این دستور العملی است که واقعاً مغذی و حیات بخش است. من اساساً سعی کردم چیز مورد علاقه ام را برای سفارش در Tao Natural Foods در Uptown در مینیاپولیس بازسازی کنم.

در اینجا نحوه ساخت آن آمده است: یک کاسه را با برنج قهوه ای داغ، لوبیا سیاه، پیاز بنفش خام، آووکادو، گوجه فرنگی خرد شده و کیمچی پر کنید. کل آن را با روغن کنجد برشته شده و مقداری دانه کنجد بپاشید. لذت بردن. (YUM.)


02

ریزوتو قارچ و تره فرنگی


5 دستور غذای ساده مورد علاقه که در ماه اکتبر درست کردم و دوست داشتم |  شوخ طبعی و لذت

این روش مورد علاقه من برای سرو ریزوتو است و همچنین به اندازه کافی فانتزی برای سرو برای مهمانان است. و این یک غذای گیاهی عالی است که همه را راضی می کند! می‌توانید دستور العمل مشابهی را در زیر بیابید – با خیال راحت بسته به ترجیحات خود، سبزیجاتی را که می‌خورید تطبیق دهید!


03

پالک پنیر از هندی


Costco پنیر داشت و من مقدار زیادی اسفناج داشتم، بنابراین البته من دستور پخت پالک پنیر پریا کریشنا را از کتاب آشپزی او درست کردم. هندی. این بسیار آسان و خوش طعم است و احساس من را در مورد پختن غذای هندی در خانه کاملاً تغییر داد (نکته: بخش بزرگی از این امر به این دلیل است که پریا دستور غذا را شکسته است. بنابراین خوب.) اگر کتاب را ندارید (که من کاملاً خرید آن را توصیه می کنم!) می توانید دستور العمل مشابهی را از پریا به صورت آنلاین در اینجا پیدا کنید که پنیر سنتی پنیر را با فتا تعویض می کند.


04

مرغ سوخاری آفرودیت از میزی برای دوستان


من به مرغ سوخاری خود افتخار می کنم، اما این دستور غذا از کتاب آشپزی Skye McAlpine، میزی برای دوستان، نظرم را جلب کرد و به این فکر کردم که آیا می توانم یکی دو چیز برای بهبود وعده غذایی مورد علاقه ام یاد بگیرم. این یک دستور العمل ساده است، اما وقتی ساده را واقعاً خوب انجام دهید، می تواند به چیزی بسیار خاص تبدیل شود. و خدای من سیب زمینی های زیر مرغ همه چکه ها را می گیرند و تقریباً کل نمایش را می دزدند. این غذا چه لقمه زیبایی ارائه می دهد.


05

سیب زمینی های پنیری


درست کردن این غذا بسیار ساده است و تقریباً یک دستور غذا نیست. من آن را در استوری اینستاگرام به اشتراک گذاشتم و تعداد زیادی پیام از افرادی دریافت کردم که کنجکاو بودند چگونه آن را درست کنند. بنابراین، با وجود اینکه عکس خوبی از آن ندارم (فریاد زدن به اسکرین شات بالا از ویدیویی که گرفتم!)، به این نتیجه رسیدم که ارزش آن را دارد که در خلاصه دستور پخت این ماه گنجانده شود.

در اینجا نحوه ساخت آن آمده است: مقداری سیب زمینی بچه را با روغن زیتون و نمک مزه دار کنید. کباب گفت سیب زمینی. بعد از برشته شدن آنها را با چلو سفید خرد شده بپوشانید و دوباره در فر بگذارید تا پنیر پخته شود. فقط ذوب شده. اختیاری: یک قطره از روغن زیتون طعم‌دار دلخواه خود را در بالا اضافه کنید (من از روغن زیتون چیلی از Brightland استفاده کردم!). لذت بردن.