7 فایده مخفی چرت بعد از ظهر

7 مزایای مخفی یک چرت بعد از ظهر | عقل و لذت
تصویر توسط مارلن مولر از طریق Repeller

برخی از شما که در زمان همه گیری از خانه به کار انداخته اید ، ممکن است به تازگی جادوی چرت زدن ظهر را کشف کرده باشید. من به اندازه کافی خوش شانس هستم که سالها در خانه کار کرده ام و مدتهاست می گویم چرت زدن یکی از دلایلی است که فکر نمی کنم بتوانم هرگز به محیط اداری برگردم. (آن و تهویه مطبوع سرد.)

تحقیقات در مورد فواید چرت زدن روزانه بسیار زیاد است. مطالعات نشان می دهد که یک چرت کوتاه بعد از ظهر می تواند به موارد زیر کمک کند:

 • روحیه خود را تقویت کنید
 • رهایی از استرس
 • از سیستم ایمنی بدن خود حمایت کنید
 • فشار خون پایین
 • بهبود حافظه
 • تنظیم احساسات
 • افزایش عملکرد شغلی
 • و به مغز شما در اتصال اطلاعات جدید کمک کنید

اما اگر علم شما را متقاعد نمی کند ، اجازه دهید چند دلیل دیگر را برای چرت زدن بیست دقیقه ای به عنوان تمرین روزانه (یا حداقل گاه به گاه) پیشنهاد کنم. من یک چرت زن حرفه ای مادام العمر – و طرفدار استراحت – هستم و خوشحال می شوم آنچه را کشف کرده ام به اشتراک بگذارم.

مورد برای چرت زدن

 • کنار گذاشتن کافئین
  بسیاری از ما بعد از حدود هشت ساعت بیداری ، دچار رکود می شویم – اغلب حوالی ساعت 2 یا 3 بعد از ظهر دفعه بعد که این کار را انجام می دهید ، به چرت زدن گربه به جای یک فنجان دیگر قهوه فکر کنید (در صورت امکان). برای من ، کافئین بعد از ظهر خوردن یا از دست دادن است ، اما چرت زدن یک چیز مطمئن است.
 • دعوت از الهام
  راستش چرت زدن بخشی از استراتژی نوشتن من است. وقتی روی پروژه ای به دیوار برخورد می کنم ، به چیز دیگری روی می آورم و اجازه می دهم این چالش در پشت مغزم بجوشد. وقتی به آن جوشیدن چرت می زنم ، اغلب با ایده های تازه و توانایی دیدن ارتباطات و راه حل های جدید بیدار می شوم. چرت زدن می تواند یک ظرف فوری برای خلاقیت باشد.
 • تسلیم کنترل
  وقتی معتقدیم که منبع همه چیز درست و خوب هستیم ، به این فکر می افتیم که اگر جهان را به حرکت خود ادامه ندهیم ممکن است چرخش در محور خود متوقف شود. خستگی را تصور کنید. (و غرور؟) وقتی رها می کنیم و چرت می زنیم ، حداقل برای یک لحظه می پذیریم که زندگی بدون ما به خوبی پیش می رود – یادآوری خوبی برای همه ما در حال حاضر و آن زمان.
 • انسان بودن
  توجه به نیازهای بدن شما – و برآوردن محبت آمیز آنها – می تواند شما را از نظر جسمانی تحت تأثیر قرار دهد و به شما یادآوری کند که شما فوق انسان نیستید. شما فقط یک انسان هستید ، همین کافی است.
 • آسیب پذیر شدن
  این که سر خود را روی بالش (یا نیمکت یا حتی پنجره ماشین) در وسط روز بگذارید یک کار آسیب پذیر است. شما از حرکت دهنده و تکان دهنده به موجود زنده زنده محافظت نشده تبدیل می شوید. شما دفاع خود را کنار گذاشته و به اطرافیان خود اعتماد می کنید. شما حداقل برای مدتی خود را از دور رقابت خارج می کنید. چیزی است که باید در مورد آنچه این نوع تمرین می تواند برای روح ما انجام دهد ، گفته شود. و خود ما
 • گرفتن شگفتی
  توقف تنفس و استراحت می تواند شما را به روی چیزهایی باز کند که جزء دنیای خطی ، شلوغ و محرک کار و انجام کار نیستند. اگر اجازه دهید مغز شما برای چند لحظه در روز به خواب رود ، چه چیزی را متوجه می شوید یا کشف می کنید؟
 • به بدن خود اعتماد کنید
  گذراندن عمر بدون گوش دادن به بدن می تواند آسان باشد. یا شاید شما در حال گوش دادن هستید – اما در واقع آنچه را که می شنوید باور نمی کنید. اگر به آن اعتماد داشتید چه می شد احساس خواب آلودگی آیا یک پیام ، یک نیاز و یک دعوت از جانب خود شماست – برای توقف ، استراحت و بازنشانی؟

اجازه مکث

برای کسانی از ما که گاهی اوقات ارزش خود را در کارهایی که انجام می دهیم می دانیم ، یک چرت زدن ممکن است نتیجه ای نداشته باشد ، اما از قضا ، چرت زدن اغلب می تواند ما را مجبور کند. بیشتر مولد – و تمرین توقف ، تنفس و استراحت می تواند ما را در عملکرد بهتر حتی بیشتر تقویت کند. این را فیش حقوقی خود در نظر بگیرید تا سی دقیقه را برای خود بدزدید.

من می خواهم اذعان کنم که می دانم چرت زدن گزینه ای است که برخی افراد ندارند. مشاغل ممکن است اجازه ندهند ، محل کار ممکن است آن را برآورده نکند ، مسئولیت ها و خواسته ها ممکن است فضا را برای آن باقی نگذارند. اما من همچنین می دانم که برخی از ما ایمان داشتن وقتی در واقع داریم فضا نداریم (توجه به خود: بیست دقیقه چرت زدن ممکن است بسیار مفیدتر از بیست دقیقه پیمایش عذاب باشد.)

خوب چرت زدن

اگر تازه در حال چرت زدن هستید ، نکاتی وجود دارد که می تواند به بهبود چرت شما کمک کند ، مانند کوتاه نگه داشتن آن (بیست دقیقه در مقابل یک ساعت یا بیشتر) و زمانبندی خوب آن (اواسط بعدازظهر و خیلی دیر در روز). و افراد مبتلا به بی خوابی احتمالاً باید چرت بزنند و به جای آن مدیتیشن را در نظر بگیرند. فراتر از آن ، سعی کنید یک بالش بگیرید ، چشمان خود را ببندید و دور شوید. شاید از آنچه کشف کرده اید شگفت زده شوید.

هنگام نوشتن این قطعه حداقل دو چرت کوتاه زده شد. چه کسی طرفدار دیگری است؟