8 خلاقیت به شما سوگند یاد می کند که شما را از یک حقه خارج کنید

متخصصان زیادی مزایای یک عمل خلاقانه روزانه را توضیح خواهند داد. این همیشه برای من کمی گیج کننده بود ، زیرا زمانی فکر می کردم خلاقیت یک احساس یا حالت روحی است که به طرز جادویی ظاهر می شود ، یک احساس الهام خودجوش که ارزش استفاده از آن را دارد. با گذشت زمان ، متوجه شدم که خلاقیت در واقع یک است تمرین، و ماهیچه های خلاقانه خود را روزانه خم کنید –بخصوص هنگامی که شما آن را دوست ندارید – کلیدی برای ایجاد عادت است.

اخیراً ، هر هفته یک روز مرخصی را شروع کرده ام صرفا برای خودم (یک امتیاز قطعی ، و من آن را مسلم نمی دانم). از طریق این استراحت های روزانه ، من چیزی در مورد رابطه خود با خلاقیت متوجه شده ام – حتی اگر دوست دارم خلاق باشم ، اما اغلب وقت خود را برای مشارکت در کارهای خلاق محروم می کنم. من به عنوان راهی برای جلوگیری از آنها ، تلفن خود را ورق می زنم. هر چه بیشتر از خودم می پرسم چرا به خلاقیت احتیاج دارم و چرا من از آن اجتناب می کنم ، آسان تر می شود که با خیال راحت به تمرینات خلاقانه بپردازم.

پست امروز این است که به راحتی می توانید کار خلاقانه خود را شروع کنید (زیرا ، همانطور که از تجربیات شخصی شخصی خود می دانم ، شروع کار معمولاً سخت ترین قسمت است) ، صرف نظر از فضای مورد نظر شما در هر روز. این که آیا احساس غرق شدن می کنید ، بلوز دارید یا کمی پراکنده هستید ، این تمرینات کوتاه مدت می تواند به انعطاف پذیری ماهیچه های خلاق شما کمک کند ، به نحوی که شفابخش ، الهام بخش و از همه بهتر ، انجام آن برای همه آسان است.

این که آیا احساس غرق شدن می کنید ، بلوز دارید یا کمی پراکنده هستید ، این تمرینات کوتاه مدت می تواند به انعطاف پذیری ماهیچه های خلاق شما کمک کند ، به نحوی که شفابخش ، الهام بخش و از همه بهتر ، انجام آن برای همه آسان است.

وقتی می خواهید خلاقیت زیادی ایجاد کنید اما نمی دانید چگونه وارد این طرز فکر شوید ، اینها چند مورد از توصیه های مورد علاقه من هستند که به شما در شروع کار کمک می کند.


قبل از شروع ، وارد فضای مناسب سر شوید.


من دوست دارم با پیدا کردن یک مکان راحت برای سکون شروع کنم و برای یک یا دو دقیقه با بدنم ارتباط برقرار کنم. از خود بپرسید که در این لحظه به چه چیزی نیاز دارید و به اولین پاسخی که می آید گوش دهید.

آیا احساس می کنید در بدن خود گیر کرده و بیات شده اید؟ آیا احساس دیوانگی و بسیج دارید؟ آیا احساس بی حالی و بی حالی می کنید؟ همه این ارتباطات در بدن سرنخ هایی از نیازهای شما هستند.


01

اگر احساس بیقراری می کنید…


… سعی کنید چند دقیقه (یا نیم ساعت!) در خانه خود برقصید.

یا فقط هر حرکتی را که بدن شما می خواهد انجام دهید. گاهی بدن شما به سادگی نیاز به نوعی رهاسازی دارد و نکته مهم در این تمرین انجام حرکت خلاقانه است ، به هر شکلی که ممکن است به نظر برسد. آهنگ مورد علاقه من برای رقصیدن؟ “حالا شروع نکن” اثر دوآ لیپا.


02

اگر احساس کسالت یا حواس پرتی دارید…


doodling را امتحان کنید

مجله ای تهیه کنید که فقط مختص ابله سازی باشد تا بتوانید آن را به عنوان پیش نویس خود تهیه کنید. من یک قلم که واقعاً دوست دارم می گیرم ، یک دفترچه یادداشت می گیرم و به خودم یک هدف می دهم: صفحه را پر کنید.

می توانید تصاویر یا اشیاء را بکشید ، یا می توانید کلماتی را بنویسید که در ذهن شما ظاهر می شوند. من دومی را در مجله نوشتن رایگان خود انجام می دهم. من دریافتم که روزنامه نگاری پس از این روند نیز بسیار خوب است زیرا کلماتی که ظاهر می شوند اغلب ارتباطات جالبی برای الهام بخشیدن به نوشتار من ایجاد می کنند.


03

اگر احساس دیوانگی می کنید…


… سعی کنید یک صفحه را با نوشتن خط خطی پر کنید.

گاهی اوقات وقتی دیوانه هستم ، به جای مدیتیشن (که اشتباه نکنید ، در نوع خود مفید است!) ، دوست دارم با قلم مورد علاقه ام به صورت خطی بنویسم. می توانید عبارات یا جملات ساده بنویسید یا در صورت تمایل می توانید یک تأیید ساده بنویسید (به عنوان مثال ، “کاهش سرعت برای شما خوب است”).

این فرایند در مورد تمرکز بر قلم کاری شما و جریان قلم روی کاغذ است. من تمایل دارم که واقعاً آرامش بخش باشد.


04

اگر احساس ناراحتی می کنید…


… سعی کنید نقاشی کنید

من فکر می کنم نقاشی می تواند یک خروجی واقعاً شگفت انگیز باشد و نقاشی چیزی با رنگ های روشن می تواند به شما در خلق چیزی واقعاً شاد کمک کند. این در مورد اجرا یا محصول نهایی نیست ، بلکه در مورد حضور با قلم مو ، رنگ و کاغذ است. جابجایی رنگ در صفحه چگونه است؟


05

اگر احساس خستگی می کنید…


… آشپزی را امتحان کنید

اگر احساس خستگی می کنم ، آشپزی (یا حتی خواندن کتابهای آشپزی) باعث می شود احساس بهتری داشته باشم. این درخواست ممکن است برای همه کار نکند ، اما من واقعاً آرامش بخش هستم.

این می تواند به سادگی روی یک ساندویچ روباز با پراکندگی گیاهان تازه و روغن زیتون بپاشید و سپس آن را روی یک بشقاب زیبا قرار دهید. یا ، می توانید یک نسخه از آن را باز کنید تسلط بر هنر آشپزی فرانسوی و بعد از ظهر را صرف پختن یک ضیافت کنید. گوش دهید که کدام روش برای شما آرامش بخش تر است.


06

اگر اعتماد به نفس پایینی دارید…


… سعی کنید با کمد لباس خود خلاق باشید.

هنگامی که من این احساس را دارم ، گاهی اوقات از کمد خود عبور می کنم و عمداً قطعاتی را که به من احساس خوبی نمی دهند ، برمی دارم. از آنجا ، گاهی اوقات می بینم که ترکیب یک یا دو لباس خلاقانه که به من احساس خوبی می دهد ، لذت بخش است. یافتن راه های جدید برای ایجاد لباس هایی با وسایلی که می دانم در آنها احساس شگفت انگیزی می کنم واقعاً می تواند روحیه من را بهبود بخشد. این می تواند به این سادگی باشد که لباس مورد علاقه خود را با چکمه به جای تخت و اضافه کردن روسری به گردن ، مو یا کیف دستی خود بیافزایید.


07

اگر احساس همکاری می کنید…


… دست خود را در ایجاد یک گل آرایی امتحان کنید.

من دوست دارم به بیرون بروم ، مقداری گل و سبزی بریده و آنها را بر اساس میل خود بچینم. (اگر حیاط خلوت ندارید که به آنجا بروید به نزدیکترین معامله گر جو بروید!) برای ایجاد یک چیدمان جالب نیازی به شکوفه های بزرگ و زیبا ندارید. شاخ و برگ را لمس کرده و بو کنید و هر آنچه را که به شما می گوید انتخاب کنید. آنها را در یک گلدان قرار دهید که باعث لبخند شما می شود. برای نظم دادن وقت بگذارید و اجازه دهید طبیعت بیشتر کارهای طراحی را انجام دهد.


08

اگر احساس می کنید گیر کرده اید…


… سعی کنید یک قفسه را مرتب کنید (یا مبلمان را در اتاق مرتب کنید!).

من عاشق تنظیم مجدد یک گوشه کوچک (یا اتاق بزرگ) برای تجدید محیط هستم. گاهی اوقات تمرکز انرژی بر روی کاری جدا از آنچه باعث می شود احساس کنید گیر کرده اید ، مانند چیدمان کتابها روی قفسه یا چیدمان مجدد مبلمان ، می تواند به شما کمک کند تا از گیر افتادن جلوگیری کنید.


به یاد داشته باشید: این سخت گیری در مورد تمرین خلاقانه شما نیست. این به سادگی احترام گذاشتن به آنچه می دانید به آن احتیاج دارید و انجام آن است.

آفرینش مبارک ، مردم